İletişim Bilgileri

AVRASYA ELEKTRİK-ELEKTRONİK SANAYİ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: MEHMET YUSUF KAŞGARLI
  • Telefon numarası: +90 (212) 511-87-63, Ofis
  • +90 (212) 519-10-42, Ofis
  • +90 (212) 514-60-50, Fax
  • +90 (535) 889-73-93, Whatsapp,Wechat,Viber,Line
  • MSN: kasgarliticaret@hotmail.com
  • Skype: kasgarliticaret , https://www.facebook.com/toptandurbun
  • Adres: Tahtakale Cad. Tomruk Sok. Yıldızhan No:25/23-24 Eminönü-İstanbul, Fatih, İstanbul, 34116, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

AMATÖR TELESKOP YAPIMI - ATM TÜRK

AMATÖR TELESKOP YAPIMI - ATM TÜRK

30.04.2014

Hepinize Merhaba,
Türk amatör teleskop yapımcıları sitesine hoş geldiniz! Sitemizin amacı, Amatör Teleskop Yapımı (yaygın İngilizce kısaltmasıyla, ATM – Amateur Telescope Making) konusunda Türkiye'de birbirinden haberdar olmadan uğraşan amatörleri bir araya getirmek, aktif olarak teleskop ve teleskop aynası yapımıyla uğraşan ya da uğraşmayı düşünüp, bu konuda daha çok bilgi edinmeyi amaçlayan amatör gökbilimcilerin birbiriyle görüş alışverisinde bulunmasını ve yardımlaşmasını sağlamak, bu uğraşıyı ülkemizde daha ilerilere götürmek, ve bilgi dağarcığımızı aramızda paylaşarak pekiştirmektir.
Kendi aynanızı ve teleskobunuzu kendiniz yapmayı düşünüyor ve Amatör Teleskop Yapımı konusuyla ilgilenip daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsaniz, sizleri sitemize üye olup katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Ayrıca Yahoo Groups üzerindeki e-posta listemize de katılmanızı öneriyoruz.
Sitemizde, çoğunlukla üyelerimizin uğraşıp, yaptığı ve deneyim kazandığı, pekçok amatör teleskop yapımcısı tarafından bilinen teknikler hakkında açıklamalar bulacaksınız. Dünyada ne kadar çok sayıda amatör teleskop yapımcısı varsa, ayna ve teleskop yapımı da neredeyse o kadar sayıda değişik teknikle olabilmektedir. Bu nedenle, burada sözünü ettiğimiz teknikler dışında başka yöntemler olduğunu da göz ardı etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bildiğiniz, öğrendiginiz ve uyguladığınız degişik yöntemler, çözümler ve önerileri her zaman bizlerle paylaşıp, sitemizi daha da zenginleştirebilirsiniz. Amatör Teleskop Yapımı'nın bize çekici gelen özelliklerinden birisi de bu değişik yöntemleri deneyerek, sonuçta daha mükemmel teleskoplar yapabilme amacımızdır.
Web sitemiz Mayıs 2006 tarihinde faaliyete geçtiğinden dolayı sürekli güncelleme halindedir.
Hepinizin gökyüzüne kendi ellerinizle yaptığınız teleskoplarla bakma dileklerimizle …
ATM Türk

Kaynak: AMATÖR TELESKOP YAPIMI - ATM TÜRK